

Mei en juni
De koningin legt in deze maanden heel veel eitjes, soms wel 1.600 per dag! En inderdaad er zijn veel jonge bijen geboren, het is dus erg gezellig in mijn kasten.
Toch moet ik er ook goed op letten dat er geen ‘verdwaalde’ bijen in mijn kasten komen (zwermen). Gelukkig heb ik geen onbekende bijen op visite gehad en is er dus niets aan de hand.
Misschien vraag je je af waarom deze bijen niet welkom zijn. Vroeger vonden veel imkers dat helemaal niet erg en mochten de verdwaalde bijen prima in de bijenkasten logeren. Tegenwoordig is dat anders. Misschien heb je op onze website wel iets gelezen over de bijensterfte? Het is mogelijk dat deze verdwaalde bijen ziek zijn en dan kunnen ze mijn bijen ook ziek maken.
Het voordeel van de kasten is dat ik mijn bijenvolken gemakkelijk kan controleren. De raampjes in de kasten kunnen er worden uitgehaald om de honing te oogsten maar ook om ziekten en plagen van de bijen te bestrijden. Mijn volk is kerngezond en het is erg druk rondom de bijenkasten. Bij het verzamelen van nectar en stuifmeel vliegen de bijen van bloem naar bloem. Een deel van het stuifmeel blijft hierbij aan het behaarde lichaam en de pootjes kleven en zorgt voor de bestuiving van een volgende bloem. Als je heel dichtbij staat als ze aan komen vliegen kun je het stuifmeel soms zelfs zien zitten! In mijn volgende dagboek kun je weer lezen hoe het met mijn bijenvolk gaat!
Groetjes Wouter Vuijk

